Kalendarz

Kalendarz imprez na rok 2015

 
Lp.  Termin   Rodzaj wydarzenia
1.   Styczeń 2016 r.   Egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan i szkoleniowe Kyu
2. 23-24.01.2016 r.    Seminarium szkoleniowe z Shihan Kenji Yamaki - Kraków
3.  8-12.02.2016 r.  XI Akademia Zimowa Karate Kyokushin - Szydłowiec
4.   13.02.2016 r. "11th ZEMPLEN CUP", Satoraljaujhely, Węgry 
5.  12.03.2016 r.   13th Domenica Cup" - Sveta Nedelja, Chorwacja
9.04.2016 r. Puchar Polski Wschodniej OYAMA Karate, Kozienice  
7.  23-24.04.2016 r. "24 godziny w Dojo" - III Edycja  
8.  Maj 2016 r.  Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin "One World One Kyokushin" - Limanowa
9. Maj 2016 r. Egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu  
10. 25.06-2.07.2016 r. XI Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima - Darłówko Wschodnie 
11. 28.07-01.08. 2016 r. 8 Oficjalny Europejski Letni Obóz IKO Matsushima - Serbia
12.  Listopad 2016 r. Puchar Europy Karate Kyokushin - Wałbrzych  
13.   26-27.11.2016 r. 5 Mistrzostwa Świata IKO Matsushima - Meabashi, Japonia
14. Listopad 2016 r. Egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu
15. Grudzień 2016 r. V Spotkanie Wigilijne - podsumowanie 2016 roku

Kancho Yoshikazu Matsushima

Kancho Yoshikazu Matsushima urodził się 23 kwietnia 1947 roku. W 1965 roku rozpoczął trening Karate Kyokushin w dojo Ikebukuro w Tokio, pod okiem sosai Masutatsu Oyama.
Kancho Matsushima od ponad 40 lat niezłomnie szkoli, naucza i promuje Karate Kyokushin na całym świecie poprzez występy w programach telewizyjnych i radiowych,  wywiady w gazetach, filmach instruktażowych  oraz udział w pokazach karate. Zdjęcia wykonywanych przez Yoshikazu Matsushima technik karate, zostały wykorzystane jako instruktaż w napisanej przez sosai Masutatsu Oyama książce "Advanced Karate".

W 1998 roku Yoshikazu Matsushima stanął na czele Międzynarodowej Organizacji Karate: International Karate Organization Kyokushin Kaikan – I.K.O. Matsushima Honbu, kontynuując dzieło sosai Masutatsu Oyama.

Treningi

Treningi grupy najstarszej

poniedziałek - godz. 1830 - 2030
środa - godz. 1830 - 2030
piątek - godz. 1830 - 2030

Treningi grupy młodszej

wtorek 1715 - 1845
czwartek 1715 - 1845 

Treningi grupy najmłodszej

wtorek - 1900 - 2030
czwartek - 1900 - 2030 

 

Twórca Kyokushin

Sosai Mas Oyama (1923 -1994) - twórca Karate Kyokushin

Historia Kyokushinkai jest w dużej mierze historią życia Masutatsu Oyamy. Przychodzi na świat 27 lipca 1923 roku. W dwa lata później rodzice wysyłają go do siostry w Mandzurii (południowe Chiny). W wieku 9 lat, jako uczeń szkoły podstawowej w Korei, zaczyna studiować chińskie Kempo nazywane osiemnastoma rękoma. Kiedy Oyama powrócił do Korei w wieku 12 lat, zaczął kontynuować trening koreańskiego Kempo. Następnie w 1938 roku, w wieku 15 lat, rozpoczyna naukę w Szkole Lotniczej (Yamanashi Airways School) w Tokio.
W wieku 17 lat Mas. Oyama zdobył 2 dan w judo kokodan, a czwarty stopień wtajemniczenia w tej dalekowschodniej sztuce uzyskał mając lat 22. Nie była to jednak jedyna sztuka walki, która zainteresowała młodego Oyame. Studiował również chińskie kempo, a pobierając naukę w szkole lotniczej Yamanashi, trenował karate u najwybitniejszego mistrza w tamtych czasach, Gichina Funakoshi, założyciela szkoły Shotokan. W roku 1946 Masutatsu Oyama rozpoczyna studia na wydziale wychowania fizycznego Uniwersytetu Waseda. Warty odnotowania jest fakt, że w czasie II wojny światowej, twórca kyokushin karate wstąpił do lotniczego oddziału samobójców - kamikadze (słowo to oznacza w języku japonskim "boski wicher") - pragnąć oddać swoje życie za ojczyznę. Od śmierci uchroniło go zakończenie działań wojennych. W czasie ogólnojaponskich mistrzostw wszechstyli w Kito w roku 1947 Oyama zwyciężył wszystkich przeciwników. To wydarzenie umocniło go w przekonaniu, że całkowicie powinien poświęcić swoje życie sztuce karate. Podjął decyzję o udaniu się w góry i doskonaleniu swoich umiejętności z dala od ludzi. W leśnej pustelni przebywał przez osiemnaście miesięcy. "Góra Kiyosumi" znajduje się w odległości dziesięciu kilometrów od stacji kolejowej Yasubo Kominato - pisał we wspomnieniach:

"Szczyt jej pokryty jest dzikimi krzewami, dębami oraz klonami. Słynna świątynia Seijoji zawdzięcza swą sławę buddyjskiemu mnichowi Nichiren, który spędził wiele lat na surowym treningu. Zdecydowałem się na prowadzenie podobnego stylu życia, ponieważ obawiałem się, że zło zasiane przez II wojnę światową zniszczy mojego ducha karate. Zużyłem przecież całą energię na walkę w zaułkach ulicznych z żołnierzami amerykańskimi, którzy napastowali japońskie dziewczęta i zwyczajnymi chuliganami. Wielu moich znajomych odradzało mi udanie się w góry. Uważali to za bezsens i twierdzili, że poświęcanie się karate w czasach, gdy istnieje broń palna jest niedorzecznością. Byli i tacy, którzy pukali się palcem w czoło i mówili, że jeden człowiek na osiemdziesiąt milionów może zachowywać się w idiotyczny sposób. Nie ulegałem jednak tym opiniom i poszedłem w góry. Zabrałem ze sobą miecze, włócznie, kilka książek i naczyń. Mój dzień zaczynał się o czwartej rano. Gdy tylko się obudziłem, biegałem do najbliższego potoku, by się umyć w zimnej wodzie. Po śniadaniu, które składało się z porcji ryżu i ziarenek grochu, czytałem aż do południa. Trening rozpoczynałem po południu. Uderzałemw drzewa oplecione winoroślą technikami seiken, nukite, shuto oraz nożnymi. Przez cały ten osiemnastomiesięczny okres nie było dnia bym odpoczywał. Wieczorami siadałem przed ścianą mojego szałasu, na której narysowany był okrąg i wpatrywałem się w niego."

Po powrocie z gór, jako jedyny w historii karateka decyduje się na walkę z bykiem w Chiba, chcąc odnaleźć kres ludzkich możliwości. W sumie pokonał 50 byków. W roku 1954 otwarte zostaje pierwsze Dojo Oyama w Japonii. Instruktorami zostają K. Mizushima i E. Yasuda. Sam mistrz, rozpoczynając od Okinawy, podróżuje przez południowo-wschodnią Azję, poznając różne style walki. 1 października 1963 roku powstaje Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushin. Ponad 20 uczniów zdobywa czarne pasy. Rok później organizacja zostaje oficjalnie uznana na świecie. W roku 1974 Kancho Oyama otrzymuje 9 Dan z rąk Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushinkai. W dniu 25 kwietnia 1994 r. Sosai Masutatsu Oyama umarł na raka płuc w szpitalu w Tokio. Aktualnie Międzynarodowa Organizacja Kyokushin, bazując na nośnej idei uniwersalnego karate, jest najbardziej dynamiczną i liczną organizacją karate na świecie - posiada blisko 1100 oddziałów w ponad 120 krajach, zrzeszając ponad 2 mln członków zarejestrowanych w Honbu. Kyokushin jest nazwą szkoły karate bazującej na najskuteczniejszych elementach technicznych w naukowej metodyce treningów wzbogacanych o ćwiczenia relaksowo-koncentrujące Zen wraz z etykietą i elementami filozofii Zen. Podczas treningów Oyama kład nacisk na karate twarde, bardzo realistyczne. Szkolenia i sposób prowadzenia treningów opierały się na bardzo surowej, rygorystycznej dyscyplinie opartej na wzorach wojskowych. Kultywowane na treningach staro japońskie zasady: szacunku dla starszych, pokory, samo wyrzeczenia, pracy nad sobą owocują pozytywnym rozwojem charakterów młodych ludzi. Oyama uważał, że każdy, kto uprawia sztuki walki, a w szczególności karate, nie kierując się zasadami budo, traktuje je tylko jako zabawę. On sam głęboko wierzył i podkreślał mocne zasady budo - szacunek, samodyscyplinę, wytrwałość, pobożność i uprzejmość. Przyglądając się jedenastu mottom Masutatsu Oyamy można łatwo dostrzec jego mocne zasady i przekonania.

Droga sztuk walki zaczyna się i kończy uprzejmością. Bądź więc stale i szczerze uprzejmy.

 

Postępowanie zgodnie z zasadami sztuk walki jest jak wspinanie się na szczyt - trzeba iść w górę bez odpoczynku, całkowicie się poświęcić.

Za wszelką cenę staraj się przejąc inicjatywę chroniąc się przed skutkami egoizmu lub bezmyślności.

Nawet będąc mistrzem sztuk walki nie lekceważ znaczenia pieniędzy. Jednak uważaj, aby zbytnio się do nich nie przywiązywać.

Droga sztuk walki wyraża się w postawie. Za wszelką cenę staraj się zawsze utrzymywać właściwą postawę.

Droga szuk walki rozpoczyna się po tysiącu dniach treningu, zaś osiąga się ją po dziesięciu tysiącach dni.

W sztukach walki introspekacja rodzi mądrość. Zastanawiaj się nad sobą starając się stale rozwijać.

Natura i przeznaczenie sztuk walki są uniwersalne. Wszelkie egoistyczne dążenia powinny zostać spalone w ogniu ciężkiego treningu.

Sztuki walki zaczynają się punktem, a kończą kołem. Linie proste wywodzą się od tej zasady.

Prawdziwa esencja sztuk walki może zostać osiągnięta jedynie dzięki doświadczeniu. Wiedząc to naucz się nie bać się tego, czego ono wymaga.

Pamiętaj zawsze: w sztukach walki nagrody, jakie dostarcza pewne siebie, wdzięczne serce, są niewyczerpalne. 

 

Oyama kształcił instruktorów, którzy mieli kontynuować jego dzieło, a którzy byli nie tylko silni fizycznie ale mieli silną osobowość. Duch samego Oyamay był niezłomny. Poniższy fragment znany jest jako "Duch Kyokushinu" i napisany został przez Oyamę:

Głowę trzymaj nisko (bądź skromny)
Lecz spoglądaj wysoko (bądź ambitny)
Mów roztropnie (uważaj na to, co mówisz)
Miej dobre serce (zwiększaj swoje możliwośći)
Służ innym ludziom z czcigodną pobożnością (służ swoim rodzicom) - traktuj to jako punkt wyjścia.
Posiadłszy ducha Kyokushinu musimy pomóc sobie wzajemnie, aby zapewnić karate Kyokushin wieczne trwanie.

Fragmenty książki Michaela J. Lordena "Oyama Legenda i Dziedzictwo".

Historia Karate Kyokushin w Szydłowcu

Sekcja Karate Kyokushin w Szydłowcu powstała 28 września 1977 roku. Osobą, która przez cały czas jej istnienia była żywotnie z nią związana był shihan Roman Kucfir. Jednak burzliwe lata 80 zmusiły niektórych do opuszczenia Polski w poszukiwaniu lepszego jutra. Do grona tych ludzi należał również shihan Kucfir. Jego powrót do ojczyzny w 2000 roku przyczynił się do reaktywacji sekcji Karate Kyokushin w Szydłowcu. Pierwsze zajęcia nowopowstałej sekcji odbyły się w listopadzie 2001 roku. Przez cały czas pobytu za granicą shihan Kucfir zgłębiał tajniki Karate Kyokushin ćwicząc pod okiem takich znakomitości, jak Gary O'Neil, Walter Shnaubalt, Cameron Quinn oraz Bobby Lowe. Osobiście poznał Prezydenta IKO3 Kancho Yoshikazu Mtsushimę i wiceprezydenta ds. technicznych Shihana Johna Taylora. W listopadzie 2001 roku shihan Kucfir został powołany przez Kancho Matsushimę na Dyrektora Oddziału Federacji Kyokushin Karate Matsushima Polska, zostając jej jedynym przedstawicielem i otrzymują uprawnienia do przeprowadzania egzaminów i nadawania stopni szkoleniowych Kyu oraz mistrzowskich Dan.

W listopadzie 2004 roku członkowie szydłowieckiej sekcji karate podjęli decyzję o założeniu Klubu Sportowego "MUSHIN". Zebranie założycielskie odbyło się 10 listopada 2004 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. Wszelkie czynności rejestracyjne zostały zakończone w marcu 2005 roku. Od 21 czerwca 2007 roku Klub Sportowy "MUSHIN" był członkiem Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima i Polskiej Federacji Karate. Od 3 marca 2008 roku klub zmienił nazwę na I.K.O. Matsushima Klub Sportowy "MUSHIN". Głównym instruktorem w klubie został sempai Robert Wyciszkiewicz 2 Dan. 20.01.2008 roku został on mianowany przez Prezydenta I.K.O. Matsushima - Kancho Yoshikazu Matsushimę 9 Dan - Dojo Operator Poland (jedynym przedstawicielem Światowej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce). Tym samym shihan Roman Kucfir objął funkcję Branch Chiefa w Anglii. Mimo tych zmian współpraca między obydwoma krajami jest i miejmy nadzieję, że będzie w dalszym ciągu utrzymywana między innymi poprzez wspólne seminaria, staże szkoleniowe, jak również obozy szkoleniowo-wypoczynkowe organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Shihan Roman Kucfir ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie został głównym egzaminatorem na stopnie mistrzowskie Dan. We wrześniu 2008 roku sempai Janusz Krawczyński pełniący funkcję Prezesa POKK Matsushima, nie informując władz organizacji, jak również Dojo Operatora, przeszedł do organizacji Kyokushin Budo Kai. Było to haniebne posunięcie podyktowane niespełnionymi marzeniami i urażoną dumą. Przez dwa lata istnienia POKK Matsushima były prezes nie dokonał nic co mogłoby przyczynić się do rozwoju organizacji. Fikcyjne zapewnienia o ilości prowadzonych klubów, ćwiczących w nich osób, ciągłe obietnice oraz wspaniałe plany organizacyjne, to w skrócie dwuletnia działalność prezesa. Decyzja sempai Janusza Krawczyńskiego przyczyniła się do zmian organizacyjnych, a przede wszystkim usunięcia go z I.K.O. Matsushima. Dzięki temu historia zatoczyła koło, a siedziba I.K.O. Matsushima w Polsce wróciła do Szydłowca. To w tym mieście, ponad 30 lat temu, w 1978 roku dzięki osobie shihan Romana Kucfira Karate Kyokushin wzięło swój początek. I tak zawsze Klub Sportowy "MUSHIN" był "motorem napędowym" organizacji. Tu organizowano i uczestniczono w stażach szkoleniowych, akademiach zimowych karate, letnich obozach szkoleniowo-wypoczynkowych w kraju, jak i za granicą. Zawodnicy tego klubu brali udział w różnego rodzaju pokazach, turniejach i mistrzostwach na terenie Polski, Europy i świata. Spośród członków klubu budowana była kadra szkoleniowo-pedagogiczna. Sensei Robert Wyciszkiewicz - 3 Dan, w dniu 05 stycznia 2011 roku został mianowany przez Kancho Yoshikazu Matsushimę - Branch Chief Poland (Generalnym Dyrektorem Światowej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce).

Bazując na mocnych korzeniach i wieloletniej tradycji, chcemy uprawiać tę sztukę walki kultywując jej ponadczasowe wartości. Wobec brutalizacji codziennego życia rośnie zapotrzebowanie społeczne nie tylko na agentów ochrony, lecz przede wszystkim na osobiste poznanie umiejętności skutecznej obrony. Od lat obserwujemy, jak mnożą się nowe kluby czy sekcje sztuk walki. Niektóre z nich nastawiają się jedynie na uczestnictwo w systemie rywalizacji w sporcie wyczynowym z wszelkimi jego zagrożeniami, natomiast inne kultywują tradycyjne wartości, jak grzeczność, inteligencję, życzliwość dla innych, odwagę, uczciwość, cierpliwość, poczucie sprawiedliwości oraz skromność. Niewątpliwie dobre obyczaje, praca nad własnym rozwojem, obowiązkowość, szacunek dla starszych oraz mądrość są wysoko cenione przez rodziców i wychowawców. Sposoby rozwoju sprawności motorycznej, ale przede wszystkim ogólniejsze walory, które niosą sztuki walki wydaja się wystarczająco przekonujące, aby je propagować. Przede wszystkim na kultywowanie i rozwój tych wartości, jako priorytetów postawiono w Klubie Sportowym "MUSHIN". Jak mawiał Sosai Mass Oyama "SIŁA BEZ SPRAWIEDLIWOŚCI TO PRZEMOC, SPRAWIEDLIWOŚĆ BEZ SIŁY TO NIEUDOLNOŚĆ" uczmy się więc łączyć w odpowiednich proporcjach te cechy, a będziemy lepszymi ludźmi.

Osoby, które od 2002 roku, w I.K.O. Matsushima Polska uzyskały stopnie mistrzowskie:

 • Paweł Górlicki - 1 Dan,
 • Jarosław Jaroszewicz - 1 Dan,
 • Piotr Malinowski - 1 Dan,
 • Artur Smyka - 1 Dan,
 • Michał Sumiński - 1 Dan,
 • Tomasz Olejnik - 1 Dan,
 • Sławomir Chomiński - 1 Dan,
 • Radosław Ambroziak - 1 Dan,
 • Ewa Maciejewska - 1 Dan,
 • Michał Dziedzic - 1 Dan,
 • Katarzyna Majka - 1 Dan,
 • Dariusz Poniatowski - 1 Dan,
 • Monika Nowakowska - 1 Dan,
 • Marek Prus - 1 Dan,
 • Tadeusz Papaj - 1 i 2 Dan,
 • Janusz Krawczyński - 1 i 2 Dan,
 • Robert Wyciszkiewicz - 1, 2, 3 i 4 Dan,
 • Łukasz Sapijaszko - 2 Dan,
 • Tomasz Basiak - 3 Dan,
 • Evgenya Bonduransky - 2 Dan,
 • Dragan Nikoilć - 1 Dan,
 • Aleksandar Nikolić - 1 Dan,
 • Dominic Berry - 1 Dan,
 • Vojkan Biźić - 2 Dan,
 • Armen Avanov - 3 Dan,
 • Mirosław Jurowczyk - 1 i 2 Dan,
 • Jakub Wyciszkiewicz - 1 Dan,
 • Mateusz Wietrak - 1 Dan,

 

Od 2001 roku członkowie Kyokushin Karate Matsushima Polska uczestniczyli w:

Mistrzostwach Europy w Hiszpanii - 2001 r
I Otwartym Turnieju Kyokushin Karate Matsushima Polska w Szydłowcu - 2002 r.,
II Otwartym Turnieju Kyokushin Karate Matsushima Polska w Szydłowcu - 2003 r.,
Obozie szkoleniowym w Niekursku - 2003 r.,
Otwartych Mistrzostwach Europy KK w Antwerpii (Belgia) - 2003 r.,
I Mistrzostwach Polski Kyokushin Karate Matsushima w kata w Krakowie - 2004 r.,
Obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Białym Dunajcu - 2004 r.,
Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Matsushima w Japonii - 2004 r.,
I Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Miasta Milanówek - 2005 r.,
Obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Białce Tatrzańskiej - 2005 r.,
I Matsushima Cup Poland - 2005 r.,
I Akademii Zimowej Karate Kyokushin w Szydłowcu - 2006 r.,
Obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Sromowcach Wyżnych - 2006 r.,
Międzyklubowym Turnieju Karate Kyokushin w Kata w Szydłowcu - 2006 r.,
Ogólnopolskim Gwiazdkowym Turnieju Karate w Warszawie - 2006 r.,
II Akademii Zimowej Karate Kyokushin w Szydłowcu - 2007 r.,
Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Karate w Grodzisku Mazowieckim - 2007 r.,
Mistrzostwach Polski Karate Shinkyokushinkai w Grodzisku Maz. - 2007 r.,
Obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Białce Tatrzańskiej - 2007 r.,
Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin we Lwowie (Ukraina) - 2007 r.,
Seminarium szkoleniowym w Radoszycach (woj. świętokrzyskie) - 2008 r.,
III Akademii Zimowej Karate Kyokushin w Szydłowcu - 2008 r.,
Stażu szkoleniowym w Birmingham w Wielkiej Brytanii 10-12.03.2008 r.,
Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Karate - Grodzisk Maz. - 15.03.2008 r.,
Pokazie umiejętności Karate Kyokushin - Mirów 29.04.2008r.,
XI Mistrzostwach Juniorów i Seniorów PFK - Oświęcim 10.05.2008r.,
Pokazie umiejętności Karate Kyokushin - Wysoka 01.06.2008 r.,
Obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Sierockiem 2008 r.,
III Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Karate Juniorów - Rzeszów 18.10.2008 r.,
IV Mistrzostwach Polski Karate PO Shinkyokushinkai - Warszawa 09.11.2009 r.,
III Mistrzostwach Świata I.K.O. Matsushima KK - Japonia, 29-30.11.2008 r.,
Turnieju Karate o Puchar SMOKA - Warszawa 20.12.2008 r.,
 IV Akademii Zimowej Karate Kyokushin - Szydłowiec 2009 r.,
 Wiosennym Turnieju Karate w Środku Zimy - Warszawa 22.02.2009 r.,
 Ogólnopolskim Turnieju Seniorów w Oyama Karate - Brzeszcze 21.03.2009 r.,
 Międzynarodowym Obozie KK - Santa Susana (Hiszpania), 04-07.06.2009 r.,
 Obozie szkoleniowo-wypoczynkowym - Ząb k. Zakopanego 22-30.06.2009 r.,
 Seminarium szkoleniowym w Szydłowcu - 28-29.07.2009 r.,
 Turnieju Karate o Puchar Smoka / Kata /, Warszawa 11.10.2009 r.,
 VIII Turnieju Karate o Puchar Smoka / Kumite /, Warszawa 20.12.2009 r.,
 Seminarium szkoleniowym w Szydłowcu - 30.01.2010 r.,
 V Akademii Zimowej Karate Kyokushin - Szydłowiec 2010 r.,
 Międzynarodowych Zawodach KK /Kumite/ - Samobor, Chorwacja 06.03.2010 r.,
 Ogólnopolskim Turnieju Karate w Kata - Warszawa 10.04.2010 r.,
 Turnieju Karate Kyokushin w Kumite - Warszawa 24.04.2010 r.,
 III Pucharze Świata I.K.O. Matsushima KK - Hiszpania, 19-20.06.2010 r.,
 Światowym Obozie KK - De Piedra (Hiszpania), 21-22.06.2010 r.,
 I Międzynarodowym Obozie KK - Murzasichle, Polska 24.07-01.08.2010 r.,
 Pucharze Polski w Oyama Karate - Łask, 20.11.2010 r.,
 XII Ogólnopolskim Gwiazdkowym Turnieju Karate - Tarnów, 05.12.2010 r.,
 Wspólnym treningu - Szydłowiec, 08.01.2011 r.,
 Warsaw Open - turnieju KK w kumite - Warszawa, 22.01.2011 r.,
 VI Akademii Zimowej Karate Kyokushin - Szydłowiec 2011 r.,
 Pokazie umiejętności Karate Kyokushin - Szydłowiec, 02.05.2011 r.,
 Mas Oyama Memorial Cup Poland - Warszawa 04.06.2011 r.,
 Pucharze Smoka w Karate - Warszawa 11.06.2011 r.,
 II Międzynarodowym Obozie KK - Murzasichle, Polska 23.07-31.07.2011 r.,
 7 Otwartych Mistrzostwach Europy KK - Eger, Węgry 15.10.2011 r.,
 Mistrzostwach Polski w Oyama Karate - Andrychów, 19.11.2011 r.,
 Międzynarodowym Turnieju Karate - Tarnów, 26.11.2011 r.,
 II Polish Open Karate Shinkyokushin - Lublin, 11.12.2011 r.,
 VII Akademii Zimowej Karate Kyokushin - Szydłowiec 2012 r.,
 Open Carpathii Kyokushin Cup - Rzeszów, 28.01.2012 r.,
 Podsumowaniu działalności KS "MUSHIN" w 2011 r.,
 Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin - Sandomierz, 14.04.2012 r.,
 XV Mistrzowstwach Polski Juniorów w Karate - Tychy, 13.05.2012 r.,
 Sportowym weekendzie z "MUSHIN" - 24.06.2012 r.,
 Europejskim obozie KK - Szczyrk, Polska 30.07-04.08.2012 r.,
 Sportowym weekendzie z "MUSHIN" - 25-26.08.2012 r.,
 Wyprawie na Święty Krzyż, 21.10.2012 r.,
 Międzynarodowym Turnieju KK - Dania, Roskilde 24.11.2012 r.,
 Kursie samoobrony - Szydłowiec, 24.11-4.12.2012 r.,
 I Międzynarodowym seminarium KK - Szydłowiec, 4.12.2012 r.,
 Międzynarodowym Turnieju Karate Carpathia Cup - Rzeszów, 12.01.2013 r.,
 VIII Akademii Zimowej KK - Szydłowiec, 4-8.02.2013 r.,
 Ogólnopolskim Turnieju KK WARSAW OPEN - Warszawa, 16.03.2013 r.,
 Mistrzostwach Polski w Oyama Karate - Moszczenica, 13-14.04.2013 r.,
 Ogólnopolskim Turnieju Karate w formule Kata - Warszawa, 20.04.2013 r.,
 Turnieju "One World One Kyokushin" - Limanowa, 25.05.2013 r., 
 VIII Letnim Obozie KK Matsushima - Ząb, 17-23.08.2013 r.,
 Pokazach Karate Kyokushin - Szydłowiec, 31.08.2013 r.,
 8 Mistrzostwach Europy KK Matsushima- Donieck, Ukraina 12.10.2013 r.,
 Pucharze Polski w Oyama Karate - Lubliniec, 24.11.2013 r.,
 Ogólnopolskiej Spartakiadzie Karate - Tarnów, 30.11.2013 r.,
 Międzynarodowym Turnieju Karate - Węgry, Satoraljaujhely 1.02.2014 r.,
 IX Akademii Zimowej KK - Szydłowiec, 24-28.02.2014 r.,
 "24 godziny w Dojo" - Szydłowiec, 26-27.04.2014 r.,
Turrnieju "One Worlde One Kyokushin" - Limanowa, 17.05.2014 r.,
IV Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin - Wieliczka, 7.06.2014 r.,
W wyjeździe na Litwę - Wilo, 27.06-1.07.2014 r.,
IX Letnim Obozie KK Matsushima - Murzasichle, 5-11.07.2014 r.,
VI Europejskim Obozie KK - Niemcy, Bad Hersfeld, 31.07-3.08.2014rr.,
Biegu charytatywnym i pokazie umiejętności Karate - Sadek, 9.11.2014 r.,
Wykładzie i pokazie technik samoobrony - Szydłowiec 19.11.2014 r.,
Międzynarodowym Turnieju KK - Serbia, Belgrad, 29.11.2014 r.,
III Spotkaniu Wigilijnym - Szydłowiec, 13.12.2014 r.,
X Akademii Zimowej KK - Szydłowiec, 26-30.01.2015 r.,
Open Catpathii Cup 2015 - Rzeszów, 31.01.2015 r.,
12th Domenice Cup - Chorwacja, Samobor, 7.03.2015 r.,
Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Oyama Karate - Legnica, 28.03.2015 r.,
Seminarium z Kancho Yoshikazu Matsushimą - Dania, Kopenhaga, 12.04.2015r.,
24 godzinach w Dojo - Ku pamięci Mas Oyamy - Szydłowiec, 25-26.04.2015r.,
Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN" - Limanowa, 23.05.2015r.,
Otwartym Pucharze Europy Oyama IKF - Wieliczka, 24.05.2015r.,
Dniu Sportu w Publicznej Szkole Podstawowej w Sadku - 29.05.2015r.,
Pokazie umiejętności Karate Kyokushin - Jastrząb 31.05.2015r.,
I Otwartym Turnieju Kyokushin Karate - Wasilków 6.06.2015 r.,
I Cyklu zajęć pozalekcyjnych - Szydłowiec 20.06.2015 r.,
X Obozie Kyokushin Karate Matsushima - Piwniczna Zdrój 27.06 - 3.07.2015 r.,
7 Europejskim Obozie IKO Matsushima - Hiszpania, Alicante 30.07 - 2.08.2015 r.,
II cyklu zajęć pozalekcyjnych - Krzemionki Opatowskie 12.09.2015 r.,
Seminarium Karate Shinkyokushin - Gromnik 03.10.2015 r.,
9 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin - Szwecja, Lund 17.10.2015 r.,
Międzyklubowym Turnieju Karate Kyokushin Matsushima - Szydłowiec, 7.11.2015 r.,
XVI Pucharze Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate „OYAMA TOP” - Piotrków Trybunalski, 21-22.11.2015 r.,
II Etapie szkolenia przedmedycznego - Szydłowiec, 5.11.2015 r.,
IV Spotkaniu wigilijnym członków i sympatyków Kyokushin Karate Matsushima Polska - Szydłowiec, 12.12.2015 r.,
Seminarium z Shihan Kenji Yamaki - Kraków, 23-24.01.2016r.,
XI Akademii Zimowej KK - Szydłowiec, 8-12.02.2016 r.,
"13th Domenice Cup" - Chorwacja, Sveta Nedelja, 12.03.2016 r.,
Spotkaniu Wielkanocnym Powiatu Szydłowieckiego, 1.04.2016 r.,
Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama PFK, 23.04.2016 r.,
22 rocznica śmierci Sosai Mas Oyamy twórcy Karate Kyokushin , 28-29.05.2016 r.,
Pokazie umiejętności Karate Kyokushin, Chlewiska 10.06.2016 r.,
II Otwartym Turnieju Kyokushin Karate, Wasilków 11.06.2016 r.,
I Otwartej Letniej Akademii Karate Kyokushin Matsushima, Szydłowiec 27.06 - 2.07.2016 r.,
XI Obozie Kyokushin Karate Matsushima - Łeba, 23-30.08.2016 r.,
Seminarium szkoleniowym z sensei Emi Shoguchi Książenice, 5-6.11.2016 r.,
II Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin z okazji Święta Niepodległości, Łosice 12.11.2016 r.,
V spotkaniu wigilijnym Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo, Szydłowiec 12.11.2016 r.,
Spotkaniu Opłatkowym Powiatu Szydłowieckiego, 12.11.2016 r.,
XII Akademii Zimowej Karate Kyokushin Matsushima, Szydłowiec 20-24.02.2017 r.,
Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin 14th Domenica Cup - Sveta Nedelja, Chorwacja 11.03.2017 r.,
Coroczne spotkanie w powiecie - Szydłowiec, 20.04.2017 r.,
Wręczeniu umów - Szydłowiec, 25.04.2017 r.,
I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament - Wasilków, 13.05.2017 r.,
Rajdzie pieszym - Święta Katarzyna, 20.05.2017 r.,
Wręczeniu umów - Szydłowiec, 24.05.2017 r.,
IV edycji "24 godziny w Dojo" - Szydłowiec, 16-17.06.2017 r.,
9 Europejskim Obozie KK - Szczyrk, 3-7.08.2017 r.,
XII Otwartym Obozie KK - Szczyrk, 3-7.08.2017 r.,
III Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin - Łosice, 24.11.2017 r.,
VI Spotkaniu Wigilijnym - Szydłowiec, 14.12.2017 r.,
Spotkaniu opłatkowym powiatu szydłowieckiego, 20.12.2017 r.,
XIII Akademii Zimowej Karate Kyokushin Matsushima, Szydłowiec, 22-26.01.2018 r.,
Turnieju Karate Kyokushin Dragon Cup 2018 - Radom, 24.02.2018 r.,
Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK - Żagań, 3.03.2018 r.,
15th Domenica Cup - Sveta Nedelja, Chorwacja, 10.03.2018 r.,
Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin Sendomiria Cup, Sandomierz - 14.04.2018 r.,
Grand Prix Polski Karate Kyokushin - Kielce, 21.04.2018 r.,
V edycji "24 godziny w Dojo" - Szydłowiec, 27-28.04.2018 r.,
Wręczeniu nagród - Szydłowiec, 9.05.2018 r.,
I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament - Wasilków 12.05.2018 r.,
Heros Cup - Warszawa, 10.06.2018 r.,
XIII Obozie Karate Kyokushin Matsushima Polska - Murzasichle, 18-25.08.2018 r.,
Pucharze Makroregionu Wschodniego - Legionowo, 7.10.2018 r.,
Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin Karate IKO Nakamura Poland - Białystok 13.10.2018 r.,
Międzynarodowym IV Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin - Wilkowice 27.10.2018 r.,
Otwartym Pucharze Polski OYAMA PFK - Radom, 25.11.2018 r.,
VII spotkaniu wigilijnym Kyokushin Karate Matsushima Polska - Szydłowiec, 14.12.2018 r.,
VIII Międzynarodowym Turnieju Karate - Rudnik nad Sanem, 26.01.2019 r.,
XIV Akademii Zimowej Karate Kyokushin Matsushima - 28.01 - 8.02.2019 r.,
Międzynarodowym Turnieju Karate "Domenica Cup" - Sveta Nedelja, Chorwacja - 9.03.2019 r.,
OYAMA PFK - Tarnów 30.03.2019 roku
Gran Prix Polski Karate Kyokushin - Kielce, 13.04.2019 roku
VI edycji "24 godziny w Dojo" - Szydłowiec, 26-27.04.2019 r.,
IKO Matsushima Polish Open - Wasilków, 5.05.2019 r.,
III Open I.K.O. Matsushima Estonia Championship - Estonia, 8-9.06.2019 r.,

Przyjaciele klubu: