Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Karate Kyokushin Sierockie 2008

To już 5. obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Karate zorganizowany przez I.K.O. Matsushima Klub Sportowy "MUSHIN" z Szydłowca. Tym razem został on przeprowadzony w Sierockiem gm. Biały Dunajec w dniach 26.07. - 3.08.2008 roku. Sierockie to po Zębie najwyżej położona miejscowość w Polsce. Oddalona 7 km od Zakopanego. W obozie uczestniczyło w sumie 40 osób tj. członkowie szydłowieckiego klubu karate Kyokushin oraz 7 członków kieleckiego klubu karate "Samuraj". Nad bezpieczeństwem obozowiczów czuwała wyspecjalizowana kadra pedagogiczna oraz 3 instruktorów Karate Kyokushin: sensei Robert Wyciszkiewicz 2 Dan, sensei Janusz Krawczyński 2 Dan i gościnnie sensei Roman Kucfir 4 Dan (Branch Chief Anglii).
Wyjazd z Szydłowca nastąpił 26 lipca o godzinie 13,30. Dzień ten był dniem organizacyjnym. Następny dzień rozpoczął się porannym rozruchem tj. biegiem na dystansie 4 kilometrów oraz ćwiczeniami rozciągającymi. Po śniadaniu czekał nas marsz do Bachledówki - Kościółka p/w Matki Bożej Częstochowskiej oddalonego o 7 km od miejsca naszego zamieszkania. Piękny kościółek prowadzony przez ojców Paulinów. Ponadto popołudniowy trening. Dzień 28.07. to wycieczka - wyprawa na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję (1486 m. n. p. m.). Popołudniowy trening oraz zabawy przy ognisku i pieczenie kiełbasek.


Kolejny dzień to poranny rozruch, a następnie "moczenie" się w Podhalańskich Termach w Szaflarach - basenach zbudowanych na źródłach termalnych. Dobra i mokra zabawa. Trening popołudniowy oraz gry i zabawy zespołowe.
W dniu 30 lipca od 8,45 do 16,00 czekała nas wyprawa piesza w Dolinę Kościeliska i zdobycie schroniska Ornak. Piękne niepowtarzalne widoki polskich gór. Po powrocie wieczorny trening.
Następnego dnia uczestniczyliśmy w dwóch treningach prowadzonych przez sensei Romana Kucfira człowieka od 32 lat związanego z karate Kyokushin. Sędziego międzynarodowego, byłego wice prezydenta Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin, egzaminatora na stopnie mistrzowskie Dan, a obecnie Branch Chiefa UK. Bardzo ciekawie, miejscami humorystycznie przeprowadzone treningi z położeniem nacisku na wykorzystanie technik Karate Kyokushin w samoobronie.
1.08. po śniadaniu wyjechaliśmy do Zębu, a następnie pieszo udaliśmy się na Gubałówkę. Około 3 km marszu lasem. Po 1,5 godzinnym pobycie na Gubałówce zeszliśmy na Krupówki, gdzie każda z kilkuosobowych grup miała czas na dokonanie zakupu pamiątek oraz zabawę w wesołym miasteczku. Powrót kolejką na Gubałówkę i 3 km marsz do autokaru. Luźne popołudnie i cisza nocna o godz. 22,00. Godzina 23,30 niespodziewana pobudka i trening nocny przy świetle ognisk, pochodni oraz pięknego gwieździstego nieba. Niezapomniane wrażenia. Do godziny 2,00 rozmowy i zabawa przy ognisku.
Kolejny dzień to przedpołudniowy Turniej Kata oraz oficjalne zakończenia obozu. Rozdanie nagród dla zwycięzców, upominków pamiątkowych dla uczestników obozu oraz dokonanie wpisów do książeczek Kyokushin Pass. Popołudnie upłynęło na oglądaniu nagrań z zawodów karate Kyokushin oraz żywiołowej dyskusji. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteką. 3 sierpnia to powrót do Szydłowca. Wszystko co dobre ma swój koniec.
Przez cały czas pobytu w Sierockiem towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Obóz ten to dla nas kolejna przygoda. Czas na lepsze poznanie się i spędzenie wspólnie w dobrej atmosferze czasu. To również nauka oraz zgłębianie tajników i filozofii Karate Kyokushin. To przede wszystkim nowe wyzwanie i doświadczenia dla kadry wychowawczo-instruktorskiej. Miejmy nadzieję, że kolejne obozy będą jeszcze lepsze. Obóz w całości został sfinansowany ze środków własnych.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania, a przede wszystkim przeprowadzenia obozu.

Przyjaciele klubu: