XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Oyama Karate - Tychy 13.05.2012 roku

W dniach 12-13 maja 2012 roku w Hali Sportowej MOSiR w Tychach, odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów i XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Oyama Karate w konkurencji kumite. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN pod opieką sensei Roberta Wyciszkiewicza reprezentowali: Aleksandra Czaja, Sylwia Szymkiewicz, Jakub Wyciszkiewicz i Krystian Rzeźnik. W składzie sędziowskim znalazł się sędzia międzynarodowy Karate Kyokushin sempai Mariusz Szymkiewicz. Patronat nad zawodami objęli: Prezydent Miasta Tychy Pan Andrzej Dziuba i Hanshi Jan Dyduch 8 dan, szef Polskiej Federacji Oyama Karate. W trakcie ceremonii oficjalnego otwarcia i powitania zawodników, przybyłych gości oraz licznie zgromadzonej publiczności odegrano hymn państwowy. W zmaganiach wzięło udział 290 najlepszych zawodników z całego kraju, z 39 ośrodków Oyama Katrate, 2 Kyokushin - Tezuka Group i 1 Kyokushin Matsushima. Rozgrywane na trzech matach walki stały na bardzo wysokim poziomie. Były niezmiernie emocjonujące, obfitując w zaawansowane kombinacje techniczne. Słowa uznania należą się również organizatorom zawodów. Wspaniały i doskonale przygotowany obiekt, profesjonalna obsługa i dopracowane szczegóły organizacyjne były adekwatne do rangi i prestiżu zawodów. I tym razem szydłowieccy karatecy nie zawiedli, potwierdzając przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Wszyscy stoczyli zacięte pojedynki, niejednokrotnie o zaskakującym przebiegu. I choć nie wszystkim zawodnikom udało się dotrzeć do pozycji medalowych, wszyscy zasłużyli na szczególne słowa uznania i gratulacje. Nasza zawodniczka Aleksandra Czaja, nie mając rywalek w swej kategorii wagowej podjęła wyzwanie walki w kategorii wyższej, w której starowały zawodniczki cięższe i o wyższych stopniach szkoleniowych. Prawdziwego ducha walki i stosowny poziom techniczny okazali również Krystian Rzeźnik i Jakub Wyciszkiewicz. Szczególne gratulacje należą się Sylwii Szymkiewicz, która w doskonałym stylu wywalczyła III miejsce zdobywając brązowy medal. W swej ostatniej walce pokonała zawodniczkę posiadającą nie tylko wyższy stopień szkoleniowy ale i kilka kilogramów cięższą. Warto podkreślić, że walkę o wyższe miejsce na podium uniemożliwił Sylwii pojedynek, w którym jej rywalka zwyciężyła nie w wyniku przewagi uzyskanej drogą zdobytych punktów, lecz poprzez tzw. wskazanie sędziów.

Start szydłowieckiej reprezentacji możliwy był dzięki wsparciu osób, które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu, panów: Dariusza Kujbidy z Szydłowca, Jacka Różalskiego z Szydłowca, Tomasza Czapnika z Szydłowca, Sylwestra Guzika z Szydłowca, Daniela Czachora z Radomia, Jarosława Krawczyka z Radomia oraz pani Aleksandry Szymkiewicz, która udostępniła busa. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy. Jesteśmy dumni z postawy i osiągnięć naszych zawodników, a ich wysoki poziom sportowy w tak stosunkowo młodym wieku, jest doskonałym prognostykiem na przyszłość.

Przyjaciele klubu: