24 rocznica śmierci Sosai Masutatsu Oyama

            Jak co roku adepci Kyokushin Karate Matsuhima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, uczcili kolejną rocznicę śmierci swojego mistrza - Sosai Masutatsu Oyama. Przez 24 godziny przebywali razem ćwicząc i poznając historię życia tak wspaniałego człowieka. "24 godziny w Dojo" rozpoczęliśmy w piątek wspólnym treningiem Kihon oraz Ido geiko. Wspólna kolacja, trening Kata, gry i zabawy zespołowe, a następnie uczczenie 24 rocznicy śmierci Sosai Mass Oyama. W ciszy i zadumie odczytano fragment z książki Michaela J. Lordena "Oyama Legenda i Dziedzictwo" przytaczając słowa mistrza:

"Zadaniem treningu karate Kyokushin nie jest jedynie nauka samoobrony, nie jest jedynie stać się silniejszym, nie jest jedynie przekonać się, kto uderzy lub kopnie mocniej, nie jest jedynie sprawdzić, który z uczniów najlepiej wykona kata, nie jest jedynie wykształcić full-kontaktowych zawodników nokautujących swoich przeciwników. Trening karate Kyokushin ma na celu dać każdemu z uczniów możliwość rozwoju, to znaczy sprawić, aby uczeń, który opuszcza dojo był bardziej wartościowym człowiekiem, niż kiedy do niego wszedł, lepszym psychicznie, umysłowo i duchowo. Chcę powiedzieć, że powinni nie tylko stać się dobrymi karateka, lecz również dobrymi ludźmi. Dyscyplina, ciężka praca, koncentracja i szacunek okazywany w dojo powinny stać się prawdziwą nauką ucznia. Stosowanie tych samych reguł w życiu codziennym jest zadaniem treningu karate Kyokushin". 

Następnie wszyscy wyrecytowali przysięgę Dojo Kun.

            Piątkowy wieczór zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i oglądaniem filmów z życia naszej organizacji. Sobotni dzień rozpoczęliśmy od porannego marszobiegu i zdobycia góry Trzech Krzyży. Następnie śniadanie i egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Po kilku godzinach zmagań wszyscy udali się na wyczekiwany obiad. Odpoczynek i kolejne zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Po nich pozostało jedynie sprzątanie i powrót do domu.

            To już piąta edycja tak wspaniałego przedsięwzięcia. Nauka, a za razem wspaniałe doświadczenie i kolejny sprawdzian dla nas wszystkich. Praca zespołowa i poczucie pewności, że zawsze możemy liczyć na siebie. W tym roku miejscem realizacji "24 godziny w Dojo" było również zaplecze sportowe Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Pragniemy gorąco podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP za okazywaną nam każdorazowo pomoc. Dziękujemy również Staroście Szydłowieckiemu za udzielone wsparcie oraz wszystkim osobom, które nawet w najmniejszym stopniu przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy - OSU !!! 

Przyjaciele klubu: