Staż szkoleniowy 10-12.03.2008 r. Birmingham - Wielka Brytania

W dniach 10 - 12 marca 2008 roku sensei Robert Wyciszkiewicz i sempai Mariusz Szymkiewicz z I. K. O. Matsushima Klub Sportowy "MUSHIN" z Szydłowca uczestniczyli w stażu szkoleniowym w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Prowadzącym był sensei Roman Kucfir - 4 Dan, prekursor Karate Kyokushin w Szydłowcu w latach 70. oraz wiceprezydent Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima do grudnia 2007 roku.
Głównym celem zorganizowanego stażu było zgłębianie tajników Karate Kyokushin poprzez poznanie nowych i bardziej zaawansowanych technik. Dodatkowym celem była nauka i zrozumienie Seipai kata, jak również wypracowanie wspólnych kierunków działania pomiędzy Polską Organizacją Karate Kyokushin Matsushima reprezentowaną przez Dojo Operator Poland sensei Roberta Wyciszkiewicza, a organizacją w Wielkiej Brytanii reprezentowaną przez Branch Chief Romana Kucfira.
Trzydniowy pobyt w Birmingham to codzienne 3 godzinne treningi w Dojo prowadzonym przez sensei Kucfira, jak również doskonalenie poszczególnych technik już w miejscu zamieszkania. Pomiędzy ciężkimi i wyczerpującymi treningami nie zabrakło jednak miejsca na częściowe poznanie Birmingham. Myślę, że wizyta w Birmingham to początek nowej drogi, jaka została wyznaczona w Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima. Niezbędnym jest ciągły rozwój każdego karateka poprzez udział w stażach szkoleniowych, seminariach, obozach, a przede wszystkim budowa silnej i prężnie działającej organizacji nie zapominając przy tym o kultywowaniu spuścizny, jaką pozostawił twórca Karate Kyokushin Sosai Mass Oyama.

Przyjaciele klubu: