Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Sambor – Chorwacja

W dniu 6 marca 2010 w miejscowości Sambor w Chorwacji odbył się turniej Karate Kyoukushin w kumite. W turnieju wzięło udział 120 karateka z 4 państw tj.: Węgier, Serbii, Chorwacji oraz Polski, skupionych w 12 ośrodkach szkoleniowych. Polskę reprezentowało sześciu zawodników z szydłowieckiego klubu karate: Sylwia Szymkiewicz, Jakub Wyciszkiewicz, Michał Tyka, Paweł Chojnacki, Marcin Guzik i Mateusz Wietrak. Był to pierwszy zagraniczny występ naszych młodych karateka. W bezpośrednich starciach mieli możliwość porównania swoich umiejętności, woli walki i opanowania technik Karate Kyoukushin z analogicznymi walorami swoich rówieśników. Największy sukces odniósł Mateusz Wietrak, który w swojej kategorii wiekowo-wagowej zajął 3 miejsce, wygrywając dwie walki, a przegrywając jedynie jedną. Mateusz pokazał wielkie serce do walki oraz bardzo dobrą technikę, co pozwoliło mu podjąć równorzędną walkę z przeciwnikami mającymi na swym koncie o wiele więcej występów w podobnych turniejach. Czwarte miejsce w swojej kategorii zajął Marcin Guzik, który walczył z przeciwnikami o wiele bardziej doświadczonymi i posiadającymi znacznie wyższe stopnie szkoleniowe (2 i 3 kyu). Mimo, iż swoje walki Marcin przegrał, to należą mu się słowa uznania za okazaną determinację oraz ogromną wolę walki.
Pozostali zawodnicy również nie mają się czego wstydzić. Wszystkim naszym uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za odwagę, spokój i opanowanie w trudnych chwilach. Musieli pokonać zmęczenie po 17 godzinnej podróży, tremę przed występem, fizyczny ból i gorycz porażki. Należy zaznaczyć, że zawodnicy podczas walki posiadali jedynie kask ochraniający głowę, suspensor oraz ochraniacze goleni. Regulamin zawodów nie dopuszczał stosowania rękawic.
Zdobyliśmy doświadczenie i mnóstwo pozytywnych wrażeń. Miasto Samobor wyróżnia się szczególną urodą, zaś nasi gospodarze okazali się być bardzo serdeczni i gościnni. Wyjazd był możliwy dzięki Przyjaciołom Klubu – firmom i osobom prywatnym, którzy od niedawna okazują nam wsparcie finansowe w postaci niewielkich, jednorazowych lub systematycznych wpłat na konto Klubu. Zebrana do tej pory suma 800 zł pozwoliła na częściowe dofinansowanie naszego wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy!

Przyjaciele klubu: