III Akademia Zimowa Karate Kyokushin

W dniu 11 lutego 2008 roku, dzięki pomocy Burmistrza Miasta Szydłowca pana Andrzeja Jarzyńskiego oraz wsparcia z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, o godzinie 12,00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu przy ul. Wschodniej 19 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie III Akademii Zimowej Karate Kyokushin zorganizowanej przez Klub Sportowy "MUSHIN". Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem 20 minutowej pogadanki przeprowadzonej przez panią Bożenę Kosiewicz - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu na temat pozytywnych aspektów uprawiania sztuki Karate Kyokushin. Następnie wszyscy uczestnicy akademii wzięli udział w treningu, który zakończył się o godzinie 14,00. Prowadzącym był sensei Robert Wyciszkiewicz - instruktor sportu o specjalności Karate Kyokushin. W dniu 12 lutego 2008 roku o godzinie 10,30 grupa uczestników akademii, udostępnionym przez Burmistrza Miasta Szydłowca autokarem, udała się do Kozienickiego Centrum Kultury Rekreacji i Sportu, gdzie w godzinach 12,30 - 14,30 uczestniczyła w zajęciach na pływalni "Delfin". Powrót do Szydłowca nastąpił około godziny 17,00.
W dniu 13 lutego 2008 roku zajęcia sportowe prowadzone były w godzinach 12,00 - 14,00 na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu. Oprócz treningu karate, gry i zabawy.
Następnego dnia tj. 14 lutego 2008 roku zbiórka wszystkich uczestników akademii o godzinie 9,45 przed Publiczną Szkołą Podstawowa nr 1 w Szydłowcu i wyjazd do kina "Helios" w Radomiu. Powrót do Szydłowca około godz. 16,00. Ostatni dzień akademii - 15 lutego 2008 roku. Zbiórka o godzinie 11,00 przed Publiczna Szkołą Podstawową nr 1 w Szydłowcu i wyjazd do Skłób gmina Chlewiska. Spotkanie przy ognisku. Pieczone kiełbaski i gorąca herbata. Przejażdżka na kładzie. Gry i zabawy na powietrzu. Następnie 3 kilometrowy spacer po lesie. Powrót i dalsze zajęcia przy ognisku. Talerz wspaniałego bigosu i kubek gorącej herbaty, a następnie podsumowanie i zakończenie III Akademii Zimowej Karate Kyokushin. Każdego dnia uczestnicy akademii oprócz zorganizowanego czasu mieli zapewniony posiłek regeneracyjny lub obiad.

Była to już III Akademia Zimowa Karate Kyokushin zorganizowana przez Klub Sportowy "MUSHIN", i jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Miejmy jedynie nadzieję, że kolejne będą jeszcze lepsze i obfitsze w pomysły organizatorów. W tym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania władzom Miasta Szydłowca, a w szczególności panu Andrzejowi Jarzyńskiemu, jak również dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu, bez pomocy których to akademia ta nie mogłaby być zorganizowana w takiej formie - sensei Robert Wyciszkiewicz.

Przyjaciele klubu: