Seminarium szkoleniowe w Radoszycach 19.01.2008 roku

Trzydziestoosobowa grupa zawodników Karate Kyokushin Matsushima z Klubu Sportowego "MUSHIN" z Szydłowca, dzięki pomocy Burmistrza Miasta Szydłowiec pana Andrzeja Jarzyńskiego, w dniu 19 stycznia br. uczestniczyła w seminarium szkoleniowym w Radoszycach.
Seminarium trwało 3,5 godziny, i zgromadziło 62 osoby z KS "MUSHIN" i Kieleckiego Klubu Sportów Walki "Samuraj" będących członkami Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima.
Celem spotkania oprócz wspólnej zabawy i poznania się było ujednolicenie i standaryzacja stosowanych technik karate. Prowadzącym był sensei Robert Wyciszkiewicz - 2 Dan z KS "MUSHIN". Ważnym elementem seminarium było techniczne przygotowanie zawodników obu klubów do udziału w Otwartym Wiosennym Turnieju Karate w Kata organizowanym przez UKS "Sparta" w dniu 15 marca 2008 roku w Grodzisku Mazowieckim. Mamy cichą nadzieję, że i tym razem zawodnicy z KS "MUSHIN" wrócą z medalami. Kontakt z nieznanymi ludźmi, ćwiczącymi na co dzień u różnych sensei, to pewnego rodzaju wyzwanie zarówno dla ćwiczących, jak i samego instruktora. Wspaniałym jest to, że komendy wypowiadane przez prowadzącego w języku japońskim nawet w najdalszym zakątku świata sprawiają, że ćwiczący to jedna wielka rodzina. Rozumieją ich znaczenie, wykonują praktycznie to samo starając się, aby ich karate było coraz lepsze i dojrzalsze. Pamiętajmy, że karate nigdy nie było sztuką agresji, a najważniejszym jego elementem był zawsze ludzki umysł. Kultywowanie tradycyjnych wartości takich, jak grzeczność, życzliwość dla innych, odwaga, uczciwość, cierpliwość, poczucie sprawiedliwości oraz skromność, to priorytety, na które postawiono w klubie sportowym "MUSHIN". Pamiętajmy jednak o tym co mówił twórca Kyokushin Masutatsu Oyama:

cywilizując swój umysł, czyń dzikim swoje ciało.

Przyjaciele klubu: