III Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin, Łosice 24.11.2017 roku

W dniu 24 listopada 2017 roku w Łosicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin z okazji Święta Niepodległości, którego organizatorem był sensei Andrzej Kulesz. W turnieju uczestniczyło 140 zawodników z 14 klubów Karate z Polski. Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec reprezentowali: Kamila Nalberska, Oliwia Wasik, Igor Kijak, Adam Bednarczyk, Kornel Cegliński i Julia Pobideł. Po kilku pojedynkach w swoich kategoriach wiekowo-wagowych, Adam Bednarczyk zajął II miejsce zdobywając srebrny medal, a Julia Pobideł III miejsce zdobywając brązowy medal. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy tym, którzy udzieli nam swojej pomocy.    

Seminarium szkoleniowe z Kancho Yoshikazu Matsushima, Santa Susanna 29.10.2017 roku

W dniu 29 października br. przedstawiciele Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, uczestniczyli w seminarium treningowym w Hiszpanii. Prowadzącym był Kancho Yoshikazu Matsushima - 9 Dan, Prezydent Światowej Organizacji I.K.O. Matsushima Kyokushinkaikan. Seminarium poświęcone było doskonaleniu elementów Karate jakimi są Kihon, Ido geiko, Kata, a przede wszystkim zastosowaniu poszczególnych technik w samoobronie. Według Kancho, osoba, która swój trening poświęca jedynie kumite pomijając wymienione elementy, nie zna Karate. "Domu nie buduje się od komina, lecz od mocnej podstawy, fundamentu jakim w Karate jest Kihon". Seminarium, jak zwykle przebiegło w przyjaznej i radosnej atmosferze, zakończonej pamiątkowymi zdjęciami i wymianą doświadczeń podczas prowadzonych dyskusji. Wspaniałym jest to, że każdy z nas swoją osobą może uczestniczyć w tworzeniu historii Karate Kyokushin I.K.O. Matsushima.

10 Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate I.K.O. Matsushima, Santa Susanna (Barcelona), 28-29.10.2017 roku

W okresie od 26 do 30.10.2017 roku przedstawiciele Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz i sempai Jakub Wyciszkiewicz, uczestniczyli w 10 Mistrzostwach Kyokushin Karate organizacji I.K.O. Matsushima, które odbyły się w Santa Susanna. Okres pobytu w Hiszpanii to ciągła praca. Począwszy od uczestnictwa w szeregu spotkań z przedstawicielami poszczególnych krajów, udziale w seminarium sędziowskim, zebraniu Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate I.K.O. Matsushima, udziale w turnieju, a skończywszy na  seminarium szkoleniowych z Kancho Yoshikazu Matsushimą. Dyskusje, wymiana doświadczeń, pogłębianie swojej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej na temat Kyokushin Karate, to składowe wpływające na umacnianie istniejących przyjaźni i nawiązywanie nowych. Znać Karate - to znaczy rozumieć. Żyć i postępować według jego zasad i filozofii.

Przyjaciele klubu: