Trzy medale szydłowieckich Karateków w Chorwacji

Po raz 15 Chorwacka Organizacja IKO Matsushima była organizatorem międzynarodowego turnieju karate "Domenica Cup" w Sveta Nedelja. Uczestniczyło w nim 290 zawodników z 48 ośrodków szkoleniowych karate z 13 krajów: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Estonii, Węgier, Włoch, Polski, Słowacji, Hiszpanii, Słowenii, Ukrainy, USA i Chorwacji. Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, reprezentowali: Julia Pobideł, Alicja Sala, Kornel Cegliński, Adam Bednarczyk i Igor Kijak. Wszyscy startowali w kumite. Licznie obsadzone kategorie wiekowo-wagowe wymusiły na każdym z nich stoczenie kilku pojedynków, aby wejść do strefy medalowej. Mimo to Adam BEDNARCZYK zdobył złoty medal wygrywając wszystkie walki przed czasem, a Julia POBIDEŁ i Alicja SALA brązowe medale. Również Kornel CEGLIŃSKI i Igor KIJAK pokazali się z bardzo dobrej strony ulegając swoim rywalom w kolejnych walkach. Ogromny sukces i kolejne doświadczenie na arenie międzynarodowej naszych młodych wojowników. Serdeczne gratulacje dla całej ekipy.

Trzy razy srebro dla naszych zawodników

Na zaproszenie sensei Artura Niezgody, w dniu 03.03.2018 roku reprezentacja IKO Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec w składzie: Kamila Nalberska, Igor Kijak, Alicja Sala, Julia Pobideł, Adam Bednarczyk i Kornel Cegliński, uczestniczyła w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kumite i w Kata w Żaganiu. Do walki stanęło 200 zawodników z 24 ośrodków szkoleniowych Karate z Polski i Niemiec. Walki finałowe w swoich kategoriach wiekowo-wagowych przegrali, ostatecznie zajmując drugie miejsca Kamila Nalberska, Alicja Sala i Adam Bednarczyk. Pozostali zawodnicy stoczyli również dobre pojedynki. Wszystkim serdecznie gratulujemy, OSU.

Udany start szydłowieckich Karateków

W dniu 24.02.2018 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec w składzie: Kamila Nalberska, Szymon Suligowski, Piotr Dwojak, Igor Kijak, Alicja Sala, Julia Pobideł, Adam Bednarczyk i Kornel Cegliński, uczestniczyła w Turnieju Karate Kyokushin Dragon Cup 2018 w Radomiu. Wzięło w  nim udział 180 zawodników Karate z 13 ośrodków szkoleniowych w Polsce. Kamila Nalberska zajęła w swojej kategorii wiekowo-wagowej I miejsce wygrywając wszystkie walki. Dwie przed czasem przez Ippon, a walkę finałową przez Wazari. Debiutujący Piotr Dwojak zajął III miejsce. Pozostali zawodnicy stoczyli również dobre pojedynki ulęgając swoim rywalom w drugiej, a nawet trzeciej walce. Serdeczne gratulacje, OSU. 

XIII Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima, Szydłowiec 22-26.01.2018 roku

W dniach od 22 do 26 stycznia 2018 roku Organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, po raz 13 zorganizowała akademię zimową, która realizowana jest nieprzerwalnie od 2005 roku. Według założeń projektu miała ona być skierowana do 25 uczestników, dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szydłowiec. Łącznie w zajęciach uczestniczyły 73 osoby. Z roku na rok odnotowujemy coraz większe zainteresowanie naszymi działaniami. Jest to dla nas sygnał, że to co robimy jest potrzebne i słuszne. Przez pięć dni spotykaliśmy się z naszymi podopiecznymi podczas codziennych treningów Karate. Zajęcia odbywały się w trzech grupach treningowych uwzględniając stopień zaawansowania. Niektórzy z ćwiczących mogli przystąpić do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Ponadto trzykrotnie w godzinach dopołudniowych uczestniczyliśmy w dodatkowych zajęciach. W poniedziałek grupa narciarzy doskonaliła swoje umiejętności na stoku w Krajnie koło Kielc. W środę zajęcia prowadzone były na lodowisku Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej, a w piątek na pływalnie Neptun w Radomiu. Jako kadra instruktorsko-pedagogiczna składamy serdeczne podziękowania dla naszych podopiecznych za zaangażowanie, siłę, wytrwałość i tworzenie wspaniałej atmosfery przez cały czas trwania akademii.  Dziękujemy również wszystkim, którzy nas wspierali i służyli swoją pomocą przy realizacji tego przedsięwzięcia. Podziękowania składamy Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu za udostępnienie zaplecza sportowego. XIII Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima mogła być zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Szydłowcu, który przekazał na ten cel kwotę 2. 000 złotych. Serdecznie dziękujemy. OSU

 

Przyjaciele klubu: