Gran Prix Polski Karate Kyokushin i 8 medali naszych karateka

13 kwietnia 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Adam Bednarczyk, Kornel Cegliński, Filip Czyżewski, Alicja Sala, Julia Pobideł, Igor Kijak, Adela Olszewska, Martyna Kotwica, Julia Nowak, Karolina Zimnicka, Piotr i Jakub Dwojak startowała w Grand Prix Polski Karate Kyokushin w Kielcach. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin Chikara z Kielc i Sport Club Karate z Białegostoku. W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 15 ośrodków szkoleniowych z Polski. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Walki rozgrywane były podczas Fit Weekendu na Targach Kielce, gdzie równolegle w olbrzymiej hali odbywało się wiele innych imprez sportowych. I tym razem nasi karateka stanęli na wysokości zadania zdobywając w kumite 8 medali. Adam Bednarczyk i Adela Olszewska - złoto, Julia Pobideł - srebro, Alicja Sala, Julia Nowak, Karolina Zimnicka oraz bracia Piotr i Jakub Dwojak - brąz. Serdecznie gratulujemy. Chwila wytchnienia, aby w maju stanąć do walki w kolejnych turniejach.

Wizyta w Ratuszu

Dzisiaj zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec gościli w Szydłowieckim Ratuszu. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Szydłowca Artur Ludew. Spotkanie przebiegało w luźnej, przyjacielskiej atmosferze. Niektórzy mogli zasiąść w fotelu włodarza. Z gabinetu burmistrza wszyscy udali się na taras widokowy szydłowieckiego ratusza, skąd można było podziwiać panoramę naszego miasta. Zakończenie wizyty nastąpiło w Piwnicy Szydłowieckiej Pulcinella na degustacji pizzy.  

7 medali w OYAMA PFK, Tarnów 30.03.2019 roku

W dniu 30.03.br. ekipa Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Alicja Sala, Julia Pobideł, Adam Bednarczyk, Igor Kijak, Martyna Kotwica, Adela Olszewska, Filip Czyżewski, Piotr i Jakub Dwojak startowała w Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w konkurencji kumite. Zawody odbyły się w hali Widowisko-Sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Organizatorem turnieju był Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate. I tym razem nasi wojownicy nie zawiedli naszych oczekiwań zdobywając: Alicja Sala i Julia Pobideł - złote medale,  Adam Bednarczyk, Filip Czyżewski, Igor Kijak, Jakub Dwojak i debiutująca Adela Olszewska - brązowe medale. Bardzo dobrze spisała się nasza druga debiutantka Martyna Kotwica, przegrywając wyrównaną walkę z bardziej doświadczoną zawodniczką, przez wskazanie sędziów. Słowa uznania dla całej ekipy, OSU.    

8 medali szydłowieckich karateków w Chorwacji!!!

W dniu 9 marca br. reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Julia Pobideł, Alicja Sala, Kornel Cegliński, Adam Bednarczyk, Igor Kijak, Magdalena Siudek, Aleksandra Wyciszkiewicz, Kamila Nalberska, Piotr i Jakub Dwojak, startowała w międzynarodowym turnieju karate "Domenica Cup" Sveta Nedelja w Chorwacji. Po raz 16 organizatorem tych zawodów była chorwacka organizacja I.K.O. Matsushima. Tym razem nasi zawodnicy startowali w kata i kumite, zdobywając w sumie osiem medali. W kata Julia Pobideł wywalczyła srebro, a Magdalena Siudek brąz. Aleksandra Wyciszkiewicz i Kamila Nalberska uplasowały się na czwartych miejscach. W kumite natomiast ekipa nasza zdobyła sześć medali: Igor Kijak i Alicja Sala - złoto, Julia Pobideł - srebro, Adam Bednarczyk, Jakub Dwojak i Kamila Nalberska - brąz. Kornel Cegliński w swojej kategorii wiekowo-wagowej uplasował się na czwartym miejscu. Kolejne doświadczenie na arenie międzynarodowej i ogromny sukces naszych zawodników. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla całej ekipy OSU.

XIV Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima

Po raz czternasty podczas tegorocznych ferii zimowych Organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, zorganizowała akademię zimową. W ciągu dwóch tygodni spotykaliśmy się z naszymi podopiecznymi podczas codziennych treningów Karate. Zajęcia odbywały się z podziałem na grupy zaawansowania. Ponadto zorganizowane zostały zajęcia na stoku narciarskim w Krajnie oraz na miejskim lodowisku w Skarżysku Kamienna. Nie było czasu na nudę. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i służyli swoją pomocą przy realizacji tego przedsięwzięcia. Podziękowania składamy Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu za udostępnienie zaplecza sportowego. XIV Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima mogła być zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Szydłowcu, który przekazał na ten cel kwotę 2. 000 złotych. Serdecznie dziękujemy. OSU

Przyjaciele klubu: