Ogromny sukces szydłowieckich karateka

W dniu 20.11.br. reprezentacja UKS Karate Kyokushin „MUSHIN” Szydłowiec w składzie:  Adam Bednarczyk, Szymon Żurek, Julia Pobideł, Michał Lewandowski, Kamil Gozdecki, Agata Pobideł i Kacper Figarski, uczestniczyli w V I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament w Wasilkowie k. Białegostoku. W zawodach wzięło udział 155 zawodników i zawodniczek z 15 klubów karate z Polski, Ukrainy, Estonii, Litwy, Łotwy i Białorusi. Wszyscy zawodnicy startowali w formule full kontakt. W swoich kategoriach wiekowo-wagowych wywalczyli: Adam BEDNARCZYK – złoty medal (różnica wagowa między najcięższym przeciwnikiem wyniosła 38kg!, walka wygrana przez ippon). Julia POBIDEŁ – złoty medal (różnica wagowa między najcięższą przeciwniczką wyniosła 20 kg!). Agata POBIDEŁ – złoty medal. Debiutujący Szymon ŻUREK i Kacper FIGARSKI – srebrne medale. Również Michał LEWANDOWSKI stoczył zwycięski pojedynek lecz kontuzja dłoni uniemożliwiła mu dalszy start. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi, OSU.

Dwa złota i brąz szydłowieckich karateka

W dniu 23 października br. reprezentacja UKS Karate Kyokushin "MUSHIN" Szydłowiec, w składzie Adam Bednarczyk, Julia Pobideł, Kornel Cegliński, Agata Pobideł, Michał Lewandowski i Kamil Gozdecki wzięła udział w VI Międzynarodowym Turnieju YOUNG OYAMA'S CUP w Bydgoszczy. W zawodach startowało 290 karateka z 28 klubów. Organizatorem imprezy był Bydgoski Klub Karate Kyokushin. Po ciężkich walkach Adam BEDNARCZYK w otwartej kategorii +55 kg młodzików wywalczył złoty medal (4 walki, dwie zakończone przed regulaminowym czasem, dwie po dodatkowych dogrywkowych rundach). Julia POBIDEŁ w kategorii -45 kg młodziczek wywalczyła złoty medal (3 stoczone walki, jedna zakończona przed regulaminowym czasem, jedna po uzyskaniu wazari i jedna po dodatkowej dogrywkowej rundzie). Kamil GOZDECKI w kategorii -50 kg kadetów wywalczył brązowy medal. To duży sukces na pięciu zawodników startujących w kumite. Kornel Cegliński tym razem starował jedynie w konkurencji kata. Gratulacje dla całej ekipy OSU.

Zdobywali kondycję w Tatrach

W ramach przygotowań do kolejnych startów w bieżącym roku, karatecy z UKS Karate Kyokushin "MUSHIN" Szydłowiec, w weekend, zdobyli kondycję w Tatrach. Był to element cyklu szkoleniowego. W sobotę korzystając z pięknej pogody o godz. 9, 00 grupa najwytrwalszych wyruszyła na szlak. Wędrówkę rozpoczęli z Palenicy Białczańskiej do Wodogrzmotów Mickiewicza. Następnie przez Dolinę Roztoki do Wodospadu Siklawa. Kolejno schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów. Krótki odpoczynek i w drogę. Przez Świstówkę zejście do Morskiego Oka. Kilka pamiątkowych fotek i powrót na Palenicę Białczańską. 20 km marszu w terenie górskim. Zmęczenie rekompensowała wspaniała pogoda, niezapomniane widoki, a przede wszystkim wyśmienita atmosfera. Od poniedziałku powrót na salę treningową.

6 medali dla Karateka z UKS Karate Kyokushin "MUSHIN"

2 października 2021 roku zawodnicy UKS Karate Kyokushin "MUSHIN" Szydłowiec, na zaproszenie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate,  uczestniczyli w Pucharze Polski IKO Nakamura Polish Open 2021. W zawodach startowało 288 zawodników i zawodniczek z 30 klubów karate z Polski i Czech. Również i tym razem szydłowieccy karateka pokazali się z jak najlepszej strony. W swoich kategoriach wiekowo-wagowych po ciężkich bojach wywalczyli: Adam Bednarczyk i Julia Pobideł złoty medal, Agata Pobideł srebrny medal (oddała walkę o złoto z powodu doznanej kontuzji), Kamil Gozdecki srebrny medal, Kornel Cegliński brązowy medal (oddał kolejną walkę z powodu kontuzji) i Michał Lewandowski brązowy medal. Wysoki poziom zarówno organizacyjny, jak i startujących zawodników był widoczny podczas turnieju. Ogromne gratulacje dla naszej ekipy OSU.

Szydłowieccy Karatecy w Bieszczadach

Organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w dniach 29-31 sierpnia br., zorganizowała wyjazd w Bieszczady. Mimo zmiennej pogody, jak to bywa w górach, przez cały pobyt na ustach uczestników gościł uśmiech i panowała wspaniała atmosfera. Przygodę z Bieszczadami rozpoczęliśmy w niedzielę od rejsu statkiem Tramp po Jeziorze Solińskim. Następnie zapora, pamiątki, mała czarna i miejscowe słodkości. Z Soliny przejazd do miejsca zakwaterowania w Wetlinie. Drugiego dnia naszym celem stała się Połonina Wetlińska. Z Brzegów Górnych wyruszyliśmy przez Osadzki Wierch, Przełęcz Orłowicza do Wetliny. To tylko około 7 godzin. Mimo zmiennej pogody było czadowo. Nikt nie narzekał. W Wetlinie czekał na nas smaczny posiłek, a wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. We wtorek po śniadaniu, korzystając ze wspaniałej pogody udaliśmy się do miejscowości Majdan, skąd bieszczadzką kolejką wąskotorową przejechaliśmy do Balicy podziwiając okoliczną przyrodę. Krótki postój wystarczył na skosztowanie regionalnych przysmaków i powrót do stacji początkowej. Stamtąd naładowani pozytywną energią wróciliśmy do domu. Nic dodać, nic ująć. Czekamy na następny wyjazd.

Przyjaciele klubu: