Kolejny sukces zawodników z UKS KK „MUSHIN” Szydłowiec

W dniu 7 maja br. w Józefowie odbył się XXIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Do walki stanęło 470 zawodników z 40 klubów karate z Polski, Łotwy, Węgier i Ukrainy. UKS KK „MUSHIN” Szydłowiec reprezentowali: Adam Bednarczyk, Kornel Cegliński, Julia Pobideł, Agata Pobideł, Michał Lewandowski i Kacper Figarski. Turniej we wszystkich kategoriach rozegrany został wg pełnych przepisów kyokushin tj. stosowanie wszystkich dozwolonych technik ręcznych i nożnych z pełną siłą uderzeń i kopnięć. Mimo dużej różnicy wag (połączone niektóre kategorie), kilku twardych i wyczerpujących pojedynków nasi zawodnicy wywalczyli 3 medale: Agata POBIDEŁ złoto, Adam BEDNARCZYK srebro i Julia POBIDEŁ brąz. Ogromne gratulacje, OSU.

Karatecy z „MUSHIN” na Mistrzostwach Polski w Ełku

W dniu 23.04.2022 roku w Ełku odbyły się The Best Warrior Cup I dla zawodników w wieku do 11 lat i Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego powyżej 12 roku życia. W turnieju udział wzięło 400 zawodników z różnych organizacji karate z Polski, Łotwy i Ukrainy. Walki rozgrywane były na 3 matach. UKS Karate Kyokushin „MUSHIN” Szydłowiec reprezentowali Adam BEDNARCZYK, Julia POBIDEŁ, Kornel CEGLIŃSKI i Michał LEWANDOWSKI w Mistrzostwach Polski oraz Agata POBIDEŁ i Kacper FIGARSKI w The Best Warrior Cup I. Po bardzo zaciętych pojedynkach w swoich kategoriach wiekowo-wagowych w walkach finałowych srebrne medale zdobyły Julia POBIDEŁ i Agata POBIDEŁ. Adam BEDNARCZYK zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Serdecznie gratulujemy.

Kolejny sukces karateków z „MUSHIN” Szydłowiec

Sześciu startujących i sześć medali: 3 złote i 3 srebrne. To bilans startu w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w kumite, które odbyły się w Radomiu w dniu 26 marca br. UKS Karate Kyokushin „MUSHIN” Szydłowiec reprezentowali Adam BEDNARCZYK, Julia POBIDEŁ, Kornel CEGLIŃSKI, Szymon ŻUREK, Agata POBIDEŁ i Kacper FIGARSKI.  Każdy z nich stoczył od 3 do 4 pojedynków, zdobywając w swoich kategoriach wiekowo-wagowych medale: Adam BEDNARCZYK i siostry POBIDEŁ Julia i Agata – złoto, Kornel CEGLIŃSKI, Szymon ŻUREK i Kacper FIGARSKI – srebro. Należy dodać, że podczas walk oprócz kopnięć frontalnych na strefę Jodan i kaiten geri w Lekkim-kontakcie, wszystkie techniki nożne były dozwolone. Kornel Cegliński startował w Semi-knockdown bez ochraniacza tułowia tzw. hogo i z możliwością stosowania kaiten geri. Ogromne gratulacje OSU.

XVI Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima

Po raz 16 organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, była organizatorem Akademii Zimowej. Ferie zimowe to czas, w którym luźniej podchodzimy do treningów karate. Mimo tego aktywnie spędzamy czas wolny od nauki szkolnej. W tym roku nasi karateka oprócz treningów, pięć dni spędzili w Kościelisku k. Zakopanego, gdzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora doskonalili swoje umiejętności narciarskie. Ponadto, po powrocie, uczestniczyli w zajęciach relaksacyjnych na krytej pływali w Przysusze i kręgielni. Wypoczęci i zmotywowani bierzemy się do ciężkiej i systematycznej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia, OSU.

Przyjaciele klubu: