Kilka wspomnień z XII obozu Kyokushin Karate Matsushima Polska

Na przełomie lipca i sierpnia br. organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, po raz dwunasty była organizatorem letniego obozu szkoleniowo-wypoczynkowego. Po raz drugi w historii miejscem obozu było  Centrum Konferencji i Rekreacji "Orle Gniazdo" w Szczyrku. W obozie uczestniczyło 79 osób z dwóch ośrodków szkoleniowych:  Szydłowca i  Wasilkowa. Oprócz codziennych treningów uczestnicy obozu mogli podziwiać piękno Beskidu Śląskiego, uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych, dyskotekach, zajęciach na basenie, jak również poczuć emocje będąc w strefie kibica III etapu wyścigu kolarskiego 74. Tour de Pologne. Nieliczni mogli przystąpić do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Serdeczne podziękowania składam na ręce kadry instruktorsko-pedagogicznej za wykonanie niesamowitej pracy. Podziękowania dla wszystkich uczestników obozu za wspaniałą atmosferę i zabawę. Podziękowania dla osób, które nawet w najmniejszym stopniu przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia - sensei Robert Wyciszkiewicz - OSU.

 

 

9 Europejski Obóz Karate Kyokushin - Szczyrk, 3-7.8.2017 roku

W dniach 3-7.08.2017 roku organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, zorganizowała w Szczyrku 9 Europejski Obóz I.K.O. Matsushima. Wzięło w nim udział 156 uczestników z 13 krajów tj. Kanady, Danii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Serbii, Chorwacji, Estonii, Chile, Finlandii, Austrii, USA oraz Polski. Głównymi instruktorami byli: Shihan Roman Szyrajew 7 Dan - Kanada, Shihan Klaus Rex  6 Dan - Dania, Shihan Gabriel Berluenga 6 Dan - Hiszpania, Shihan Roman Kucfir 6 Dan - Wielka Brytania oraz Shihan Sergey Lukyanchikov 6 Dan - Ukraina. Uczestnicy podzieleni byli na 5 grup treningowych uwzględniając stopnień zaawansowania. Codziennie odbywały się trzy treningi  poświęcone różnym  zagadnieniom Karate Kyokushin, dostosowane do poziomu poszczególnych grup. Podczas obozu panowała wspaniała rodzinna atmosfera. Mnóstwo radości i uśmiechów towarzyszyło wszystkim uczestnikom w czasie codziennych zajęć. W ostatnim dniu obozu przeprowadzony został egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie Dan, po którym wszyscy uczestniczyli w Sayonara party. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Szydłowiecki pan Włodzimierz Górlicki, który po raz kolejny mógł obserwować zmagania karateków podczas egzaminu i spotkać się z poznanymi w przeszłości instruktorami. Nawiązanie nowych znajomości. Utrwalenie starych. Mnóstwo rozmów oraz plany na przyszłość. To wszystko towarzyszyło uczestnikom obozu. Kolejne ogromne wyzwanie, jakim była organizacja 9 Europejskiego Obozu Karate Kyokushin  i bezgraniczny sukces jaki osiągnęliśmy, to wynik wielomiesięcznej ciężkiej pracy kadry instruktorsko- pedagogicznej naszej organizacji, której składam najserdeczniejsze podziękowania. Dziękuję również wszystkim, którzy w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego sukcesu oraz pomagali nam w realizacji tego przedsięwzięcia. Ogromne OSU!!!         

IV edycja "24 godziny w Dojo"

Po raz czwarty adepci Karate Kyokushin Matsushima Polska, w dniach 16-17 czerwca 2017 roku, uczcili kolejną rocznicę śmierci swojego mistrza - Sosai Masutatsu Oyamy. Cieszy fakt, że z roku na rok grupa uczestników tego przedsięwzięcia powiększa się. Przez 24 godziny wszyscy przebywali razem ćwicząc, bawiąc się i zgłębiając tajniki sztuki Karate Kyokushin. Jak co roku miejscem realizacji było zaplecze sportowe Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. "24 godziny w Dojo" rozpoczęliśmy w piątek wspólnym treningiem Kihon oraz Ido geiko. Wspólna kolacja, trening Kata, gry i zabawy zespołowe, a następnie uczczenie 23 rocznicy śmierci Sosai Mass Oyamy. W ciszy i zadumie odczytano fragment jego życiorysu oraz esencję przemyśleń znaną, jako "Duch Kyokushinu":

Głowę trzymaj nisko (bądź skromny)
Lecz spoglądaj wysoko (bądź ambitny)
Mów roztropnie (uważaj na to, co mówisz)
Miej dobre serce (zwiększaj swoje możliwości)
Służ innym ludziom z czcigodną pobożnością (służ swoim rodzicom) - traktuj to jako punkt wyjścia.
Posiadłszy ducha Kyokushinu musimy pomóc sobie wzajemnie, aby zapewnić Karate Kyokushin wieczne trwanie.

Następnie wszyscy wyrecytowali przysięgę Dojo Kun.

            Piątek zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, po którym udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Sobotni dzień rozpoczęliśmy od porannego treningu w pobliskim lesie. Następnie śniadanie i egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Po trzech godzinach zmagań wszyscy udali się na wyczekiwany obiad. Krótki odpoczynek i kolejne zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Po nich pozostało jedynie sprzątanie i powrót do domu.

            Kolejne "24 godziny w Dojo" za nami.  To nauka i wspaniałe doświadczenie. Przebywanie razem to nie tylko treningi, to wspólna zabawa, poznawanie swoich możliwości, praca zespołowa i poczucie pewności, że zawsze możemy liczyć na siebie. To również kolejny sprawdzian dla naszej kadry instruktorsko-pedagogicznej przed ogromnym przedsięwzięciem, jakim będzie organizacja 9 Europejskiego Obozu Karate Kyokushin Matsushima, w którym swój udział zgłosiło 152 uczestników z 11 krajów.

            Kadra instruktorsko-pedagogiczna składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, za dotychczasową współpracę, pełne zaufanie, jakim nas darzy, a przede wszystkim okazywanie nam nieograniczonej pomocy w realizacji naszych inicjatyw. Podziękowania ślemy również dla wszystkich osób, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy - OSU!!!

Przyjaciele klubu: