05.09.2018 roku (środa godz. 18, 30) rozpoczynamy nowy sezon treningowy 2018/2019

Zajęcia odbywać sie będą:

- poniedziałek, środa, piątek         - godz. 18, 30 - 20, 30 (grupa starsza)
- wtorek, czwartek                           - godz. 18, 00 - 19, 15 (grupa młodsza)

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Przyjdź i spróbuj swoich sił. Nigdy nie jest za późno.
Gwarantujemy:
- wysoki poziom wyszkolenia,
- udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych,
- udział w obozach i seminariach szkoleniowych,
- udział w egzaminach na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu i mistrzowskie Dan. 

XIII obóz Karate Kyokushin Matsushima Polska za nami...

W dniach 18-25 sierpnia br. Organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, po raz 13 zorganizowała letni obóz szkoleniowy Karate. W obozie uczestniczyło 59 osób z ośrodka szkoleniowego w Szydłowcu,  Wasilkowie, Wielkiej Brytanii, Austrii i Ukrainy. Gośćmi honorowymi podczas obozu, a zarazem głównymi instruktorami byli Shihan Sergey Lukyanchikov 6 Dan - Wiceprezydent EKO i Branch Chief z Ukrainy oraz Shihan Roman Kucfir 6 Dan - Branch Chief z Wielkiej Brytanii. Piękny i bardzo dobrze dostosowany do potrzeb sztuk walki ośrodek "Zbójnik" w Murzasichlu był naszą bazą treningową.  Przez cały czas naszego pobytu dopisywała nam wspaniała słoneczna pogoda. Treningi prowadzone były zarówno w dwóch salach treningowych, jak i na świeżym powietrzu. Gry, zabawy oraz kąpiele w basenie były codziennym uzupełnieniem planu dnia. Ponadto uczestniczyliśmy w trzech wycieczkach tj.: wyjściu w Pieniny i zdobyciu Trzech Koron oraz Góry Zamkowej, wyjściu w Tatry w Dolinę Małej Łąki i Kościeliska połączonym z degustacją oscypków w bacówce oraz przejściem drogą Papieską na Gubałówkę i zwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Mnóstwo zajęć, mnóstwo treningów zarówno grupowych, jak i kameralnych dla instruktorów. Niespodzianką dla niektórych był nocny trening o godzinie 24, 00. A w piątkowe popołudnie, wszyscy trenujący uczestnicy obozu wzięli udział w obozowym turnieju w kata. Był to ostatni dzień obozu, który zakończyła Sayonara Party w góralskim szałasie. Wspaniały czas, wspaniali ludzie i wspaniała przyjacielska atmosfera. Przed nami kolejny rok treningów, aby ponownie móc przez tydzień w gronie przyjaciół bawić się i odpoczywać na kolejnym obozie. Tegoroczny obóz zrealizowany został z wykorzystaniem przyznanej w drodze konkursu przez Gminę Szydłowiec dotacji w wysokości 2.500 złotych, która została przeznaczona na częściowe pokrycie kosztów transportu. Serdeczne podziękowania dla kadry instruktorsko-pedagogicznej za profesjonalizm i opiekę na swoimi podopiecznymi, co zostało potwierdzone podczas kontroli przez przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Krakowie. OSU!!! 

 

 

Młodzi karatecy "uczyli się bawiąc"

25 osób z organizacji Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w dniu 05.07.2018 roku wzięło udział w wyjeździe do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska. Tam przez około 5 godzin uczyli się bawiąc. Odwiedzili brzozową zagrodę, krainę zabaw skąd przeszli do oceaniki - zespołu wieloformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata. Następnie krótki odpoczynek i poczęstunek. Dalszą zabawę kontynuowali w parku dmuchańców i parku linowym. W drodze powrotnej nie można było nie wstąpić do McDonald’s. To jedno z wakacyjnych przedsięwzięć, jakie zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania XIII letniego obozu szkoleniowo-wypoczynkowego w górach. Weźmie w nim udział 60 osób z czterech krajów Europy. Będzie on również miejscem rozpoczęcia nowego sezonu startowego. Otrzymaliśmy już zaproszenia na pierwsze turnieje pod koniec września. Wszystkich chętnych chcących przeżyć przygodę życia z Karate Kyokushin, serdecznie zapraszamy na treningi od września do Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu przy ul. Kościuszki 39. Szczegółowe informacje wkrótce.  

5 medali z Heros Cup 2018

W dniu 10 czerwca br. reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Adam Bednarczyk, Alicja Sala, Julia Pobideł, Oliwia Wasik, Filip Czyżewski i Igor Kijak uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin HEROS CUP 2018 w konkurencji kumite. Turniej odbył się w Hali Głównej Wojskowej Akademii Technicznej w Studium Wychowania Fizycznego w Warszawie. Organizatorem zawodów był UKS HEROS Karate Shinkyokushin oraz Tomasz Basiak Shinkyokushin Team. W konkurencji kumite stratowało około 200 zawodników z 13 ośrodków szkoleniowych Karate z Polski. Nasi zawodnicy po raz pierwszy walczyli w formule, w której na strefę jodan (czyli głowę) dozwolone były wszystkie techniki nożne (kopnięcia). Mimo tego łącznie zdobyliśmy 5 medali: Adam BEDNARCZYK i Alicja SALA - złoty medal, Julia POBIDEŁ - srebrny medal, Oliwia WASIK i Filip CZYŻEWSKI - brązowy medal. Serdeczne gratulacje, OSU.   

I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament, Wasilków 12.05.2018 roku

12 maja 2018 roku w Wasilkowie, odbył się turniej Karate Kyokushin I.K.O. Matsushima Polish Open. Wzięło w nim udział 140 zawodników z klubów karate z Polski, Białorusi i Chorwacji. Gośćmi honorowymi turnieju byli shihan Sergey Lukyanchikov 6 Dan - Branch Chief Ukrainy, shihan Roman Kucfir 6 Dan - Branch Chief UK i shihan Piotr Sawicki - 6 Dan Branch Chief I.K.O. Nakamura. Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, reprezentowało dziewięciu zawodników: Adam Bednarczyk, Julia Pobideł, Kamila Nalberska, Alicja Sala, Piotr Dwojak, Igor Kijak, Oliwa Wasik, Kornel Cegliński i Filip Czyżewski. Ostatecznie nasi zawodnicy zdobyli 6 medali: Adam Bednarczyk, Julia Pobideł i Kamila Nalberska - złoto, Alicja Sala - srebro, Igor Kijak i Piotr Dwojak - brąz. Ponadto Adam Bednarczyk zdobył tytuł zawodnika, który w najkrótszym czasie  wygrał pojedynek. W siedem sekund zwyciężył poprzez Ippon. Po zakończonym turnieju odbyła się sayonara w Folwarku Nadawki, a niedzielny ranek poświęciliśmy na zwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Święta Woda. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy swoją pomocą służyli naszym zawodnikom podczas uczestnictwa w turnieju, OSU.

Przyjaciele klubu: