III Open I.K.O. Matsushima Estonia Championship

W dniach 8-9.06.br. po raz ostatni przed przerwą wakacyjną, zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec w składzie Julia Pobideł, Kornel Cegliński, Adam Bednarczyk i Igor Kijak, uczestniczyli w międzynarodowym turnieju  Karate Kyokushin w Estonii. Przeciwnikami ich zarówno w kata, jak i kumite byli zawodnicy z Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy i Estonii. Mimo bardzo ciężkich pojedynków nasi zawodnicy zdobyli pięć medali. Kornel Cegliński w kata wywalczył srebrny medal, natomiast w kumite brązowy. Julia Pobideł i Adam Bednarczyk w kumite złote medale, a Igor Kijak brązowy. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować wyjazd naszych zawodników do Estonii.

IKO Matsushima Polish Open

W dniu 05.05.2019 roku zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie Kamila Nalberska, Adam Bednarczyk, Julia Pobideł, Alicja Sala, Kornel Cegliński, Martyna Kotwica, Karolina Zimnicka, Filip Czyżewski i Igor Kijak, uczestniczyli w turnieju IKO Matsushima Polish Open w Wasilkowie k. Białegostoku. Turniej zgromadził 120 zawodników Karate Kyokushin z Estonii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Chorwacji i Polski. Gośćmi honorowymi byli shihan Klaus Rex Prezydent EKO i Branch Chief Danii, shihan Sergey Lukyanchikov Wice Prezydent EKO i Branch Chief Ukrainy oraz shihan Roman Kucfir Branch Chief UK. Mimo mocnej konkurencji na macie nasi wojownicy i tym razem nie zawiedli zdobywając w swoich kategoriach wiekowo-wagowych 8 medali: Kamila Nalberska, Adam Bednarczyk, Alicja Sala i Julia Pobideł złoto. Karolina Zimnicka i Igor Kijak - srebro, a Martyna Kotwica i Filip Czyżewski - brąz. Ogromny sukces i kolejne doświadczenie. Leczymy rany i szykujemy się do kolejnego startu OSU.

"24 godziny w Dojo"

Prawie 50 młodych karateka z Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, uczciło 25 rocznicę śmierci Sosai Masutatsu Oyama. Ci młodzi następcy dziedzictwa jakim jest Karate Kyokushin po raz szósty uczestniczyli w przedsięwzięciu "24 godziny w Dojo". Przez 24 godziny razem trenowali, jedli i spali nie opuszczając Dojo. Oprócz zgłębiania praktycznych tajników Karate Kyokushin, zapoznawali się z faktami z życia Sosai Oyama, poznawali etykietę Dojo, znaczenia słowa OSU, znaku Kanku. Najmłodsi uczyli się prawidłowego składania Gi oraz wiązania pasa. Był również czas na zabawę, gry zespołowe oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Piątkowy wieczór wszyscy spędzili przy ognisku, po którym upamiętnili kolejną rocznicę śmierci twórcy Karate Kyokushin Sosai Masutatsu Oyama. Mimo bardzo zintensyfikowanych działań panowała wspaniała i przyjacielska atmosfera. Młodzi karateka mogli się przekonać, iż zawsze i w każdej sytuacji mogą liczyć na swoich starszych kolegów i koleżanki. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, gdzie codziennie trenujemy, o umożliwienie nam zorganizowania po raz kolejny tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Gran Prix Polski Karate Kyokushin i 8 medali naszych karateka

13 kwietnia 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Adam Bednarczyk, Kornel Cegliński, Filip Czyżewski, Alicja Sala, Julia Pobideł, Igor Kijak, Adela Olszewska, Martyna Kotwica, Julia Nowak, Karolina Zimnicka, Piotr i Jakub Dwojak startowała w Grand Prix Polski Karate Kyokushin w Kielcach. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin Chikara z Kielc i Sport Club Karate z Białegostoku. W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 15 ośrodków szkoleniowych z Polski. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Walki rozgrywane były podczas Fit Weekendu na Targach Kielce, gdzie równolegle w olbrzymiej hali odbywało się wiele innych imprez sportowych. I tym razem nasi karateka stanęli na wysokości zadania zdobywając w kumite 8 medali. Adam Bednarczyk i Adela Olszewska - złoto, Julia Pobideł - srebro, Alicja Sala, Julia Nowak, Karolina Zimnicka oraz bracia Piotr i Jakub Dwojak - brąz. Serdecznie gratulujemy. Chwila wytchnienia, aby w maju stanąć do walki w kolejnych turniejach.

Przyjaciele klubu: